PRP Tedavisi

PRP “Platelet Rich Plasma- trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazma ” adı verilen tedavi yöntemidir. PRP bir cilt gençleştirme yöntemidir.Yaşlanma ile beraber ciltteki kollajen ve elastin lifleri azalmaya başlar. Bu azalma ile birlikte ciltte kırışıklıklar,sarkmalar,renkte soluklaşmalar ve lekelenme gibi bozukluklar ortaya çıkar. PRP ile beraber bu bozukluklar giderilir.Kanda bulunan destekleyici ve onarıcı hücreler daha yoğun bir şekilde direkt cilde uygulanarak cilt dokularının onarımı ve yenilenmesi sağlanır.

Bu uygulama  kişiden alınan 10cc  kanın özel bir tüpe konularak santrfüj işlemine tabi tutulduktan sonra bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen az miktardaki “trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazma”nın (PRP), yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilmesidir.


Trombositler—vücudumuzdaki hasarlı dokuların onarımı için gerekli olan “büyüme faktörlerini” yapısında barındıran hücrelerdir, PRP uygulamasının amacı cildimize kan dolaşımı ile taşınabilecek olandan çok daha fazla sayıda trombositi verebilmektir,( PRP ile elde edilen trombositlerin  yoğunluğu kandakinden 2 ila 4 kat fazladır) PRP ile hasarlı dokunun onarımı da hızlı ve güçlü bir şekilde başlar ve daha çabuk sonuçlanır, Uygulama 3-4 hafta ara ile 3-4 seans uygulanır. Genel olarak tedavi 8-10 ayda bir tekrarlanabilir. PRP tedavisinde oluşan cilt yenilenmesi kalıcıdır ve herhangi bir yan etkisi yoktur. Bu nedenle de güvenilir bir tedavi seçeneğidir.

Adana PRP Tedavisi

PRP yüz, boyun, dekolte bölgesi, eller, bacak içleri, kollar gibi vücut bölümlerinde; kırışıklıkların düzelmesini, çöküntülerin giderilmesini, esneklik ve parlaklığının yeniden kazandırılmasını sağlar, İyileşmeyen yaralarda, çatlak tedavilerinde  saç dökülmesinde  kullanılır. 

Bu işlem ile beraber cilt daha parlak ve canlı görünür. Özellikle yüz bölgesinde karşılaştığımız güneş ve yaşlılık lekeleri yumuşar, göz altı bölgesi torbalanmalar ve mor renk değişikliklerinde düzelme olur. İnce çizgiler yumuşar. Işığınız artar. Ciddi bir tazelenme ve canlanma etkisi oluşur. Yaz öncesi ve sonrası özellikle tavsiye ettiğimiz PRP uygulaması yaz öncesinde temiz ve tazenlenmiş bir cilt ile daha duru cilt tonu sağlar. Yaz sonrasında ise güneş hasarını azaltarak cildi toparlar. Tedavi sonrası nemlendiriciler, bakım kremleri ve güneş koruyucuları kullanılması önerilir.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis