Ameliyatsız Yüz ve Boyun Germe

Adana Ameliyatsız Yüz ve Boyun Germe

SPRING THREAD – “DİNAMİK ASKI”

Yaşlanmayla birlikte ilk değişimler yüzümüzde görülmeye başlar. Bağ dokusunun zayıflaması, kolajen ve elastik liflerinin üretiminin de azalması ile kırışıklıklar oluşmaya başlar ve hacim kaybı ile beraber yüzümüzün bazı bölümlerinde sarkmalar meydana gelir. Bunlar da yine bağ dokusunun asıcı gücünün azalmasının sonucu olarak cilt altı yağ yastıklarının yer değiştirmesi ve hatta kasların da gevşemesine bağlıdır.

Son yıllarda kollajen üretiminin arttırılması ve elastin liflerinin üretimini arttırıcı pek çok yöntem kullanılmakla beraber; ciddi sarkma ve kırışıklıklarda çok başarı sağlandığı söylenemez. Dolayısı ile bu tür durumlarda cerrahi yöntemle yüz germe yine ilk ve tek seçenek olarak karşımıza çıkmaya devam etmiştir.

"Ancak bugün, Fransa’da geliştirilen ve dinamik askı özelliğine sahip esnek askılarla yüzün mimik hareketlerine uyarak gevşeyen, ifade bozukluğu ve çekilmeler yaratmadan deformasyonların düzelmesini sağlayan daha kalıcı bir ameliyatsız yüz germe yöntemi kullanılmaya başlanmıştır. "

Daha önce kullanılan bazı askı ipleri sert ve esnemeyen yapıya sahip olduğundan mimik lerde bozulmalar ve bazen kopmalara sebebiyet vererek asimetrilein oluşmasına sebep olmuştur.. Fakat “dinamik askı” yöntemi ile hem 5-7 yıla uzayan kalıcılık hem de doğal ifadenin korunması mümkün olabiliyor.

İşte bu nedenle artık ameliyat istemeyen hastalarımıza, ya da ameliyat istediği halde herhangi bir sebeple ameliyata uygun olmayan hastalarımıza, cerrahi yüz germeye alternatif olabilecek bir yöntemi rahatlıkla önerebiliyoruz. “Dinamik Askılama Yöntemi” olarak bilinen bu yöntem 2006 yılında Fransa’da biyomekanik çalışmaları yapılarak geliştirilen 2009 yılında da “Avrupa Innovasyon Ödülü”nü almış olan çok katmanlı esnek askı ipi kullanılarak uygulanıyor. Bu askı ipinin hem sağlam ve normal şartlarda kopma riski yok, hem de esnek olduğu için yüzün mimik hareketlerini bozmadan doğal ifadeyi koruyarak asıcı özelliğini uzun yıllar koruyabiliyor. 

Adana Ameliyatsız yüz ve boyun germe

Kullanılan materyalin bio-uyumlu olması sayesinde, uzun yıllar cilt altında kalması mümkün olabildiği gibi tüm bio-mekanik verileri ise yumuşaklığının yanı sıra yüzümüzde yer alan kas ve yağ dokusu ile uyumlu çalışabilecek esnekliğe sahip olduğunu göstermektedir. Bu sayede yüz ifadesini bozmadan, doğal yüz ifade zenginliği ile günlük hayatta hiç fark edilmeden genç ve gergin görünüme destek vermektedir.
 

DİNAMİK ASKI ÖZELLİĞİ VE TERCİH SEBEPLERİ

Dinamik Askı, mimik hareketlerine uyarak esneyebilen, yüzün doğal görüntüsünü bozmadan, ciltte çekilmeler yaratmadan, dışarıdan fark edilmeden uzun yıllar sarkmaları askılayıp, toparlayan bir uygulamadır. Aynı zamanda sarkmayı uzun yıllar erteleyebilen en etkili yöntemdir.

Adana Ameliyatsız Yüz ve Boyun Germe

Askılama ve taşıma ömrü çok uzundur. Dokularla reaksiyona girmediğinden histolojik komplikasyon riski daha azdır. Dinamik askı ile hekime daha güvenilir bir uygulama şansı verir.
Mekanik özelliklerin başında yumuşak materyalin ayrıca yüzdeki mimik hareketlerine uygun esneyebilmesi gelir. Dinamik askılamadaki yüksek asıcı güç ise, uzun yıllar dokuya iyi tutunmanın sağladığı bir avantajdır. Bu özelliklerin tamamı, dinamik askılama yöntemini güvenli, kolay uygulama isteyen hekimler ile uzun süre etkili, kolay uygulanabilir, tehlikesiz bir çözüm arayanların ortak seçimi haline getirmiştir.

Uygulama Nasıl Yapılmaktadır?

Uygulama lokal anestezialtında yaklaşık 30-45 dakika sürmektedir. Yüzde ve vücutta yaptığımız ölçümlerle önce hatlar belirlenir ve çizilir. Dinamik askılamayı yapacak esnek tutucu ipler cilt altından ilerlenerek doğru yerlere oturtulur. Gerilerek bırakılır. Yüzde veya saçlı deride dikiş gerekmemektedir.Bu işlemde iz kalmaz. İşlem sonrası hafif ağrılar olabilir,analjezik ve antibiotik kullanımı yeterli olacaktır.

 

Moulding COG ile Ameliyatsız Yüz Germe 

 

 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis