Işık Dolgusu

Dünyada her iki kişiden birinin yaşadığı gözaltı torbalanması ve morluklarının nedeni genetik olup, alerjik reaksiyonlar, alkol, yatış pozisyonu (karnınızın üzerine yatmak gibi) veya uyku düzensizlikleri, bu durumu artırıcı unsurlar olarak dikkat çekmektedir.

Göz bölgemiz, her yöne kolayca gidebilen özel bir yağla çevrilidir ve bu yağ olan bölge “septum” adı verilen doğal bir bariyer sayesinde konumunu muhafaza edebilmektedir. Septum, genetik nedenlerle ve yaşa bağlı bir artışla, yağ torbası tarafından ileri doğru itilir. Yaşımız ilerledikçe yüzümüzün kemik yapısı inceldiğinden, kemik de doğal olarak bu durumda geriye doğru hareket eder. Bunun sonucunda da göz bölgemizin altında boşluk ve gölgeler oluşur

İşte bu noktada  “Redensity II” gözaltı ışık dolgusu devreye girmektedir.Dünyada şu ana kadar sadece tek bir firmanın ürettiği patentli ürün olan “Redensity II gözaltı ışık dolgusu’’ güvenle kullandığımız çok özel bir üründür. “Işık dolgusu” cilde ışığı yansıtma kapasitesini geri vermek için üretilmiş mezoterapi ve dolgu tekniklerini birleştiren patentli yepyeni bir konsepttir. Redensity I – Işık Dolgusu ve Redensity II Eyes – Gözaltı Işık Dolgusu olmak üzere iki formu bulunmaktadır.  Işık dolgusunu diğer dolgu maddelerinden farklı kılan en önemli nokta içeriğidir. Bu içerik hyalüronik asit ve yeniden yapılandırma kompleksinden (8 amino asit, 3 antioksidan, 2 mineral ve 1 vitamin) ve hasta konforu için lidokainden oluşmaktadır. 

Yani özetle“Redensity II” ; GÖZ ÇEVRESİNİ TEDAVİ ETMEK İÇİN TASARLANMIŞ DOĞAL VE UZUN SÜRELİ CİLDİ YENİDEN YAPILANDIRMA KOMPLEKSİDİR.

  • Redencity I; yüz, boyun, el üzeri ve dekolte bölgesinin gençleştirilmesi, onarımı ve yenilenmesi  ile ilgili olarak yardımcı olmaktadır.
  • Redencity II; gözlatı ışık dolgusu gözaltı çukurunun doldurulması, göz çevresi cildinin gençleştirilmesi, yeniden yapılandırılması, şişlik, morluklar, halkalar için yardımcı olmaktadır.

Adana Işık Dolgusu

Işık dolgusunun kalıcılık süresi ortalama 12 – 18 ay civarındadır. Göz çevresini gençleştirmek, halkalalar ve morluklar için uygulanan gözaltı ışık dolgusunun etkisi ise 1,5 – 2 sene sürebilmektedir. Bu süreler kişinin cinsiyetine, yaşına, yaşam koşullarına ve genetik faktörlere göre değişebilmektedir. Tekrar uygulamalar kalıcılık süresini artırmaya yardımcı olmaktadır.

Her enjeksiyon da olduğu gibi morarma ve şişme nadiren de olsa oluşabilir. Bu yan etkiler 3-5 gün içinde kaybolur.

 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis