Örümcek Ağı Estetiği

Zaman içerisinde yüzümüzde ve vücudumuzda sarkmalar ve kırışıklıklar oluşur, özellikle yüz ve boyun kısmında yaşlanmanın ilk belirtileri kendini hemen göstermektedir.. Bunun sebebi ise yer çekimi ve yüzümüzdeki kollajenin ve dolayısı ile gerginliğin (hacmin) azalması.

Örümcek ağı estetiği ile yüz germe, cerrahi operasyona bir alternatif olabilir. Yüze, boyuna ve vücudun her bölgesine uygulanabilen bir tekniktir.

İnce iğneler içine yerleştrilen PDO isimli iplerin ciltaltına yerleştirilmesi ile ciltte toparlama sağlayan (lifting etkisi sağlayan) ameliyatsız bir cilt gençleştirme işlemidir. İşlem ortalama 30-60 dakika sürmekte ve etkisi 2 yıl devam etmektedir.
Lifting etkisi; kullanılan iğnelere ve iplere cildin bir reaksiyonu olarak hemen başlar..Yerleştirilen PDO (ipler)il ciltaltında fibroblastlar ve dolayısı ile kollajen üretimi arttığından lifting etkisi 2-3 katına çıkar. Zaman geçtikçe cildinizdeki yenilenmeyi daha çok fark edeceksiniz. İlk 3 ayda etki başlıyor ve 24 aya kadar devam ediyor.

Eğer cildinizde kırışıklık ve sarkma var ise hemen uygulayabileceğimiz güvenilir bir tekniktir. Özellikle 30-60 yaş arası bayanlarda çok iyi sonuçlar almaktayız.Adana Örümcek Ağı Estetiği
 

İşlem Nasıl Uygulanır?

Önce işlem yapılacak alana lokal anestetik bir krem sürüyor ve 20 dakika bekliyoruz. Sonrasında dezenfektan ile yüz temizlendikten sonra işleme başlıyoruz.30-60 dakikalık işlemden sonra soğuk uygulama ile cildi rahatlatıyor ve işleme son veriyoruz. İşlem ağrısız olup yan etkisi yoktur. Sadece bazı iğne giriş noktalarında hafif morluklar olabilmektedir.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis