Mezoterapi

Mesoterapi, ilk 1952 yılında Dr. Michel Pistor tarafından geliştirilen tıbbi bir işlemdir. Estetik alanında ise, Mezoterapi,  tıbbi ve kozmetik problemlerin tedavisi için hazırlanan özel ilaç karışımlarının deriye enjeksiyonu şeklinde uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Mezoterapi işleminde küçük ilaç dozları ile problemli bölgelere enjeksiyonlar yapılır. Enjeksiyon cildin orta tabakası olan mezoderme yapılmaktadır. Yüz-boyun-dekolte-ellerde cilt yenileme ve cilt canlandırma, bölgesel zayıflama, sellülit tedavisi, saç dökülmeleri, gebelik çatlakları tedavisi, leke tedavisi, sivilce izi tedavisi, göz altı morlukları tedavisi gibi amaçlarla mezoterapi  uygulanır.

Kişinin problemine uygun bitkisel ilaçlar, vitaminler, mineraller özel karışımlar halinde hazırlanır. Son yıllarda gelişen teknoloji ile beraber hazır mezoterapi ilaçları (mezokokteyller) daha sık kullanılmaktadır.

Seanslar 7-10 gün arasında tekrarlanır. Ortalama 5-10 seans, uygulama alanına ve probleme bağlı olarak tekrarlanır. İşlem sonunda hafif kızarıklık ,kaşıntı ve geçici şişlik oluşabilir.

Ciddi kalp hastalıkları, böbrek hastalıkları, şeker hastalığı (diabetikler), gebe ve emziren kadınlar, kullanılan ilaçlara allerjisi olanlar,kanser tedavisi gören hastalar ve 18 yaş altındakilere uygulanmaz.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis