Kırışıklıklardan Kurtulma

Kırışıklıklardan kurtulma yönteminin ham maddesi,Clostridum Botulinum bakterisinden üretilmiş doğal, saflaştırılmış bir proteindir. Sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin salınımını engelleyip, sinir iletimini durdurmaktadır. Bu da sinirin hükmettiği organların (kasların) fonksiyonlarnıı azaltmakta ya da durdurmaktadır.

Yüz mimikleriyle (alın ve göz çevresinde) oluşan kırışıklıklara "dinamik çizgiler" denir. Zamanla bu çizgiler kalıcı hale gelir ve bunlara ‘’statik çizgiler’’ denir. Eğer statik çizgiler oluşmuşsa bu; kırışıklıklardan kurtulmak için geç kalınmıştır anlamına gelir.


Kırışıklıklardan kurtulma yöntemi, kırışıklığa yol açan kaslara çok düşük dozlarda uygulanır. Dinamik kırışıklıklara yol açan kasları geçici süre ile gevşeterek etkisini gösterir. Kaslardaki hareketlerin azalmasıyla derideki kırışıklıklar da azalmakta ve yüz ifadesi düzelmektedir. Bu yöntemin etkisi uygulandığı bölge ile sınırlıdır, vücutta dolaşmaz.

Kırışıklıklardan kurtulmanın yaşı yoktur. Ancak 30 lu yaşlarda yaşlanma korkusu ile beraber kırışıklarından kurtulanların sayısı oldukça fazladır. Bu yöntem aslında bir ‘’koruyucu estetik işlemidir’’ diyebiliriz.

Kırışıklıklardan kurtulma yöntemi önemli bir uygulama olup, sadece bu eğitimi almış uzman hekimlerce yapılmalıdır.

Bu işlem yapılırken yüz mimiklerimizi dondurmadan, yüz yapınıza uygun bir botox işlemi yapmak hekiminizin önceliği olmalıdır.

Adana Botox

Kırışıklıklardan kurtulma yöntemi uygulandıktan sonra 3-7 gün içinde etkili olmaya başlar ve etkisi 4-6 aya kadar sürmektedir. Tekrar eden uygulamalarda kalıcılık süresi artmaktadır.İşlem basit ve hızlıdır.İşlem sonrası hemen günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Tedaviden 7-10 gün sonra kontrol önerilir ve aksaklıklar bu seansta düzeltilir.

Göz çevresi, alın bölgesinde sadece bu yöntem etkili olurken üst dudak, boyun ve iki kaş ortasındaki derin ve kuvvetli kırışıklıklarda Kırışıklıklardan kurtulma yöntemi,dolgu materyali ile birlikte kullanıldığında daha iyi sonuç vermektedir.

El, ayak ve koltukaltı bölgeleri terlemelerinde de bu yöntem kullanılmaktadır. Ter bezlerindeki sinir uçlarının ter bezlerini uyarması engellenerek terleme azaltılmaktadır. Ter kokusuda kırışıklıklardan kurtulma yöntemi sonrası ortadan kalkmaktadır.

Koltuk altı bölgesi terleme tedavisi artık günümüz yaşamının vazgeçilmezleri arasına girmiştir. Terleme tedavisinin etkinlik süresi 6 ile 8 ayı geçmektedir.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis