Saç Ekimi

Adana Saç Ekimi

Yaşımız ilerledikçe insan vücudunda yaşlanmaya bağlı olarak çeşitli hastalıklar yada eksilmeler görülmektedir. Saç dökülmesi de bu semptomlardan biridir. Özellikle erkeklerin orta yaşlarda karşılaştığı bu sorun sosyal hayatlarında büyük bir sorun haline gelebilmektedir. Saç dökülmesi yüksek ihtimal erkeklerde görülmesine karşın kadınlarda da görülebilmektedir. Saç dökülmesi bir çok nedene bağlı olarak hızlanır yada normal seyrinde devam eder. Stres ve hayatımızdaki olumsuz durumlar saç dökülmesini hızlandırabilir. Bunun yanı sıra saçın zayıflayıp yada yıpranıp dökülmesi de normal bir seyirdir. Saç ekimi ile bu sorun ortadan kaldırılmaktadır. Ülkemizde çok fazla bilinmese de uzamn doktorlar tarafından kendi saç telleriniz dökülen kısımlara ekilerek sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Yıllar önce özellikle Amerika’da uygunan fut yöntemi ile binlerde kişi saçlarına kavuştu. Fakat fut yöntemi çok sancılı bir operasyon olduğu için son yıllarda FUE adında yeni bir teknik geliştirildi.

Bu yöntem ile donör alanında belli bir deri parçası alınmadan çeşitli tıbbi aletler ile saç kökleri yerinden çıkartılıp dökülen alanlara ekilmektedir. Saç ekim operasyonları 1 ile 2 gün arasında değişebilir.

Öncelikli olarak uzman doktorumuz Dr. Murat Keskin tarafından saç yapınız ve saç karakteristiğiniz detaylı bir şekilde incelenmektedir. Gerekli saç kökü adedi belirlendikten sonra 1 günlük kısa bir operasyon ile saçlarınızı geri kazanmanız mümkün olmaktadır. Ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz. 

Saç Ekim işlemi yanda görülen şekilde basit bir şekilde izaat edilmiştir. Tarafımızdan uygulanan saç kökü ekimleri kendi donör alanınızdan yapılmaktadır. Ayrıca saç ekim işlemi yapıldıktan sonra saçlarınızın nasıl korunacağı ve var olan saçlarınızın dökülmemesi için gerekli tüm bilgiler uzman doktorumuz Murat Keskin tarafından hastalarımıza detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. Uyguladığımız FUE yöntemini hastamızın isteği doğrultusunda 2 şekilde uygulanmaktadır.

  • Manuel FUE Yöntemi

  • Motorlu FUE Yöntemi

Saç Ekimi işlemi gerçekleştirildikten sonra sonuncunun tam olarak görülebilmesi yaklaşık 1 ile 1,5 yıl arasında olur. Saç kökleri ekim işleminden sonra çıkar ve dökülür. Bu süre zarflarından saçlarınıza uygulayacağınız hassasiyet doktorumuz tarafından size detaylı bir şekilde anlatılır. Çeşitli zaman aralıklarında saçlarınızın sağlıklı bir şekilde çıkıp çıkmadığı doktorumuz tarafından kontrol edilir. Aşağı da saç ekim işleminden sonraki aylarda saç yapısı resimleri gösterilmektedir. Not: Altta bulunan resimin konulma amacı aylara yönelik saç yapısının gösterilmesidir. Türk tabipler birliğinin koyduğu öncesi sonrası fotoğraf paylaşım yasağına sitemizin tüm bölümlerinde uyulmaktadır.

adana saç ekim merkezi

Adana Saç Ekimi

 


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis