Saç Ekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Adana Saç ekimi gün geçtikçe artmaya devam ediyor, insanlar bilinçli bilinçsiz saç ektiriyorlar ama nelere dikkat etmeleri gerektiklerini bilmiyorlar. Adana saç ekimi uzmanı olan Dr. Murat Keskin saç ektirdikten sonra istenen sonuca ulaşmak için yapılması gerenleri şöyle sıralıyor.

Gece Uyurken Dikkatli Olun
Yeni saç ekimi yaptırmış olan kişiler için genelde iki hafta boyunca sırtüstü şekilde yatılması tavsiye edilir. Enseden saç köklerinin alındığı bölgenin yastığa temas etmesinde herhangi bir sakınca yoktur. Önemli olan saç ekimi yapılan bölgedeki saç köklerinizin yastığa, yorgana veya bir başka yere temas etmemesi gerekmektedir.

Giysi Seçiminize Dikkat Edin
Saç Ekimi yaptıran kişilere genellikle gömlek, ön tarafı açık hırka veya kazakları giymelerini tavsiye ederiz.

Saç Ekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kafanızdan geçirilerek giyilen t-shirt, kazak gibi giysiler saç ekimi yapılan bölgedeki saç köklerine temas etme ve zarar verebilme olasılığı olduğundan dolayı bu tarz giysileri 2 hafta boyunca giymemelerini önemle tavsiye ediyoruz.

Giysi Seçiminize Dikkat Edin
Saç Ekimi yaptıran kişilere genellikle gömlek, ön tarafı açık hırka veya kazakları giymelerini tavsiye ederiz. Kafanızdan geçirilerek giyilen t-shirt, kazak gibi giysiler saç ekimi yapılan bölgedeki saç köklerine temas etme ve zarar verebilme olasılığı olduğundan dolayı bu tarz giysileri 2 hafta boyunca giymemelerini önemle tavsiye ediyoruz.

Kuaförünüzden Belli Bir Süre Uzak Durun
Saç ektirdikten sonra ilk iki hafta çok önemli olduğundan dolayı ekim yapılan bölgenin enfeksiyon kapmaması açısından saçlarınızı kestirmeyin dokunmayın dokundurtmayın. 2 haftayı doldurduktan sonra sadece makas kullanarak saçınızı kısaltmak için kestirebilirsiniz. 45 gün geçmeden saçınızı kazıtmayın veya kozmetik bir ürün kullanmayın. İlk saçınızın yıkanması ise saç ekimi yapıldıktan 2 gün sonra saç ekiminizi yapan doktorunuz yapmalıdır.

Spor Yapıyorsanız Belli Bir Süre Ara Verin
Eğer ki spor yapan bir kişi iseniz yaptığınız sporlarda tekvando, boks, futbol, güreş, basketbol gibi kafaya rahatça darbe alınabilecek spor dalları ise saç köklerinizin sağlığı açısından bu sporlara saç ekiminizi yaptırdıktan sonra 45 gün boyunca ara vermelisiniz.

Yolculuklarda Dikkat Edin
Hair Transplant işleminden sonra otobüs, otomobil, uçak veya tren seyahatlerinizde yanınızda kafanızın arkasına yerleştireceğiniz bir yastık bulundurmanız, kafanızı ve saç ekimi yapılan bölgenin herhangi bir yere temas etmesini engelleyecek olması açısından faydalı olacaktır.

İlaç Kullanımı ve Diğer Dikkat Edilmesi Gerekenler
Saç ekimi sonrası dikkat edilecek hususlardan bir tanesi de doktorunuzun önerdiği şekilde ilaçlarınızı kullanmaktır. Eğer ilaç kullanacak iseniz kullanımınızı doktorunuzun önerdiği şekilde kullanılması tavsiye edilir. Operasyon sonrası fazla sıcağa veya fazla soğuğa maruz kalınmamalıdır. Ayrıca ilk iki hafta boyunca cinsel ilişkiye girilmemesi tavsiye edilir iki haftadan sonra cinsel hayata geri dönülebilir.  


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis